Книга Курс за убавина

Курсот Beauty Maderotherapy е наменет за оние кои сакаат да започнат во светот на дрвотерапијата. Ќе добиете основна обука и за терапија со дрво и за лице и тело

50,00

Опис

Започнете во светот на мадеротерапијата со нашиот курс за мадеротерапија за убавина! Со овој курс ќе ги научите основите на терапијата со дрво за лице и тело; техника која го револуционизира светот на естетиката.

Целосно ќе го научите нашиот неинвазивен БС метод, со кој ќе можете да го понудите најдобриот третман на вашите клиенти.

Со уплатата на оваа резервација ќе добиете потврда за место на следниот тренинг за Мадеротерапија во градот по ваш избор.

Дополнителни информации

Локација

Tetovo, Skopje

датум

јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, Октомври, ноември, декември

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Книга Курс за убавина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *