Мал шведски куп

La copa sueca pequeña es una herramienta muy útil en maderoterapia, para tratar zonas corporales más pequeñas o en el caso de personas con un volumen de grasa menor.

42,00

Опис

Малиот шведски куп е алатка за мадеротерапија изработена од борово дрво, со дијаметар од 6 см, која, како и шведскиот куп, се бори со масното ткиво и има ефект на одводнување благодарение на ефектот на вшмукување.

За што служи Малиот шведски куп?

Тоа е фундаментална алатка во терапијата со дрво што ја намалува масноста лоцирана во мали области како што се рацете и делува како одвод, помагајќи да се пренасочат мастите кон јазлите. Со својот ефект на вшмукување, повторно потврдува, подигнува и тонизира мали површини со практично веднаш видливи резултати.

 

Во кои области можам да го користам?

Малата шведска чаша е идеална за мали области како што се рацете или стомакот, иако се користи за зацврстување и тонирање на задникот.

 

Како се разликува од вообичаениот шведски куп?

Малиот шведски куп овозможува пристап до помали области како што се рацете и е попрактичен кога се користи со луѓе со помал волумен на маснотии.

Дополнителни информации

Тежина 1 кг
Димензии 30 × 20 × 10 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Мал шведски куп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *