масло за лице

Хидратантна течност за кожата на лицето и вратот. Неговите антиоксидантни, смирувачки и омекнувачки својства го прават идеален за употреба по третман со терапија со дрво за лице.

19,99

Опис

Концентрирано масло за лице базирано на екстракт од маслиново лист. Оваа формула збогатена со збир на активни состојки како што се гликопротеини, хијалуронска киселина, хидролизирани гликозаминогликани од растително потекло, алантоин и натриум PCA, кои дејствуваат во синергија покажувајќи својства слични на лигите од полжав, помагаат во стимулирање на производството на еластин и колаген. нуди уникатни резултати со намалување на штетата создадена од слободните радикали.

Нашето масло за лице во комбинација со третман со дрво терапија нуди уникатни резултати на лицето.

Неговата ултра течна и лесна текстура, специјално за лицето и вратот, обезбедува пријатен ефект на навлажнување и измазнување. Помага во спречување на знаците на стареење и е индициран во случаи кога кожата е особено чувствителна.

Дерматолошки тестирано.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “масло за лице”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *